Prędzej czy później w życiu każdego człowieka może przyjść taki moment, kiedy będzie on chciał ubezpieczyć czy to siebie, czy coś, co do niego należy. Niekiedy nawet nie ma w tej kwestii dużego wyboru – posiadacze pojazdów muszą obowiązkowo wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie OC jest także niezbędne w przypadku niektórych zawodów i branż.

W takich sytuacjach użyteczne może okazać się wsparcie agenta ubezpieczeniowego. Czym dokładnie taka osoba się zajmuje i w czym może pomóc? Do którego agenta najlepiej się zwrócić, aby uzyskać optymalne rezultaty? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

W czym może pomóc agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy zajmuje się przede wszystkim znalezieniem najlepszej oferty ubezpieczenia na podstawie danych przekazanych mu przez klienta (na przykład odnośnie do tego, co ubezpieczenie ma obejmować). Jest on ekspertem w tej kwestii, wobec czego jest w stanie działać szybciej i skuteczniej niż byłaby to w stanie zrobić samodzielnie osoba poszukująca ubezpieczenia.

Na tym jednak jego rola się nie kończy – agent również wspiera podczas wypełniania wniosku o polisę, a także odpowiada na wszelkie pytania klienta zarówno przed jej zawarciem, jak i po. Dzięki temu nie trzeba ryzykować, że popełni się jakiś błąd czy coś się źle zrozumie.

Indywidualni agenci mogą zajmować się tylko określonymi typami ubezpieczeń, dlatego najlepszą opcją może być zwrócenie się do agencji, która zatrudnia ekspertów specjalizujących się w różnorodnych rodzajach ubezpieczeń. Dzięki temu niezależnie od tego, jakich ubezpieczeń potrzebujemy (np. OC, AC, na życie, turystyczne, firmowe, samochodowe), wsparcie znajdziemy w tym samym miejscu.

Którego agenta ubezpieczeniowego wybrać?

Jeśli już zdecydujemy się, że chcemy skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, pojawi się kolejny dylemat: będziemy musieli wybrać konkretnego specjalistę lub agencję. Dobrym wyborem może być multiagencja ubezpieczeń, która przedstawia oferty z wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych – w ten sposób klient może mieć pewność, że skorzysta z najkorzystniejszej oferty dostępnej w danej chwili na polskim rynku.

Stawiając na rzetelną, godną zaufania agencję, taką jak ubezo.pl ubezpieczenia zaciągnięte przez nas nie tylko będą korzystne pod względem wysokości comiesięcznej opłaty, ale też zdarzeń i sytuacji, które będą one obejmowały. Wybór dobrego agenta, posiadającego wieloletnie doświadczenie w branży, a także odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje, jest sprawą najwyższej wagi, więc warto poświęcić na to chwilę, aby później móc cieszyć się atrakcyjnym ubezpieczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@gospodarka4zero.pl

Właścicielem serwisu www.gospodarka4zero.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.gospodarka4zero.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.