Nie da się zaprzeczyć, że z ubieganiem się o kredyt ściśle związany jest stres. I to niemały. Jednak dla wielu z nas jest to jedyna opcja na sfinansowanie np. wymarzonego domu czy samochodu. Czy da się jakoś ograniczyć te nieprzyjemności? Zobacz czym zajmuje się doradca kredytowy i dlaczego warto skorzystać z jego usług. 

Doradca kredytowy – kto to jest? 

Najprościej rzecz ujmując, doradca kredytowy, to specjalista od kredytów. Osoba ta zajmuje się analizowaniem ofert bankowych, zna zasady działania banków od podszewki i potrafi wskazać, która oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Oczywiście na bazie naszych indywidualnych potrzeb. Co ważniejsze doradca kredytowy jest pośrednikiem między bankiem a klientem. Dzięki niemu możemy zapomnieć o stresie związanym z procesem uzyskiwania kredytu i analizowaniem ofert. 

Czym zajmuje się doradca kredytowy? 

Doradca kredytowy, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się wspieraniem kredytobiorców przy wyborze oferty bankowej. Jest to jego podstawowe zadanie. Ekspert określa, który produkt będzie najkorzystniejszy dla klienta i czy faktycznie go potrzebuje. Głównym zadaniem doradcy kredytowego jest określenie potrzeb klienta oraz jego możliwości finansowych i na tej podstawie dobranie odpowiedniego produktu bankowego.  

Oprócz pomocy przy wyborze najlepszej oferty, doradca kredytowy przekazuje nam także informacje dotyczące dokumentów, które trzeba złożyć w banku. Pomaga wypełnić wniosek o kredyt i prowadzi nas przez cały proces. Dzięki temu możemy pożegnać się z papierkowym stresem. 

Doradca kredytowy zajmuje się także czyszczeniem negatywnej historii w BIK-u. Może nam doradzić, jak zwiększyć zdolność kredytową i co powinniśmy zrobić, żeby zmaksymalizować swoje szanse na uzyskanie kredytu. 

Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, czy znasz się na mechanizmach przyznawania kredytu i jaką ilością czasu dysponujesz. Po głębszej analizie zazwyczaj okazuje się, że nie posiadamy wystarczającej wiedzy, żeby samodzielnie dopasować sobie kredyt. Największy problem pojawia się przy poważnych zobowiązaniach finansowych, takich jak kredyty hipoteczne. W takim przypadku wybór niewłaściwej ofert może wpędzić nas w poważne kłopoty finansowe. I to na długie lata. 

Współpraca z zaufanym doradcą kredytowym, np. Multikredyt.pl, pozwala na uniknięcie wpadek. Dzięki niemu możemy także zaoszczędzić czas i nerwy. Warto pamiętać, że doradca kredytowy ma możliwość negocjacji warunków oferty na szczeblu decyzyjnym, do którego my nie mamy dostępu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@gospodarka4zero.pl

Właścicielem serwisu www.gospodarka4zero.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.gospodarka4zero.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.