Ceny kredytów, podobnie jak innych usług czy też produktów, ulegają szybkim zmianom. Jeśli więc jakiś czas temu pożyczyliśmy pieniądze od banku – to nie powinien dziwić nas fakt – że aktualna cena tej samej pożyczki wygląda dziś nieco inaczej. Czy jednak z perspektywy czasu niekorzystna umowa kredytowa powinna być powodem dla którego plujemy sobie w brodę? Absolutnie nie!

Na czym polega kredyt refinansowany?

W przypadku gdy zaciągnęliśmy zobowiązanie finansowe w czasach, gdy kredyt był droższy niż dziś, możemy to wykorzystać. Jak? Poprzez przeniesienie swojego dotychczasowego kredytu (z banku A) do instytucji (banku B) oferującej nam dużo niższą ratę i korzystniejsze warunki. To działanie nazywamy właśnie kredytem refinansowanym.

Część kredytów, z których korzystamy to umowy krótkoterminowe, trwające zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy. Po podjęciu swojej ostatecznej decyzji odnośnie wyboru kredytu – nie porównujemy już innych ofert. Spłacamy to, na co się zgodziliśmy i zapominamy o całej sprawie. Istnieje jednak kilka przypadków, podczas których wiążemy się umową z bankiem na znacznie dłuższy czas – kilka, a nawet kilkanaście lat. Sytuacja ta dotyczy  przede wszystkim kredytów hipotecznych albo też samochodowych. W ciągu tak długiego czasu oferty tego samego rodzaju kredytu ulegają bardzo szybkim oraz częstym zmianom. Dlatego z perspektywy lat, wzięta przez nas długoterminowa pożyczka, przestaje być atrakcyjna. Konkurencyjne banki oferują wtedy znacznie lepsze warunki, np. niższe oprocentowanie, brak prowizji, czy też opłat. W takiej sytuacji możemy zdecydować się właśnie na refinansowane naszego kredytu. Czynność ta polega na zaciągnięciu nowego – i atrakcyjniejszego – zobowiązania, którym spłacamy poprzedni kredyt.

Korzyści z kredytu refinansowanego wg. firmy Spłata Pożyczek

Jak już wspomnieliśmy kredyt refinansowany pozwala uzyskać dużo korzystniejsze warunki – dotyczące przede wszystkim oprocentowania. Kwestia ta jest istotna, ponieważ to właśnie ona przekłada się na naszą comiesięczną ratę do spłaty. Jak tłumaczą eksperci z firmy Spłata Pożyczek, wahania procentowe są zależne od rynku nieruchomości. Warto wiedzieć, że im mieszkania stają się droższe, tym banki mają lepsze zabezpieczenie finansowe, w konsekwencji czego mogą oferować pożyczki z niższym oprocentowaniem. W takiej sytuacji banki obniżają więc swoją marżę od sprzedaży kredytu, bądź też rezygnują z pobierania dodatkowych opłat.W sytuacji, gdy oprocentowanie zostaje zaniżone nawet o jeden punkt procentowy, nasza miesięczna rata może zostać obniżona nawet o kilkaset złotych. W jaki sposób szukać tego rodzaju oszczędności? U wiarygodnego źródła np. na stronie: https://splatapozyczek.pl/kredyt-refinansowy/, gdzie profesjonalni doradcy pomogą zmienić Twój niekorzystny kredyt, na dużo lepszą ofertę. To właśnie dzięki temu oszczędzisz swój czas, a przy okazji zyskasz pewność, że nie przepłacisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@gospodarka4zero.pl

Właścicielem serwisu www.gospodarka4zero.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.gospodarka4zero.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.