Choć pozornie sytuacja na rynku niedźwiedzia może wydawać się gorsza dla inwestorów, istnieją sposoby, aby wykorzystać ją na swoją korzyść. Aby to zrobić, trzeba najpierw nauczyć się rozpoznawać bessę oraz poznać możliwości, które za sobą niesie. Przeczytaj artykuł, aby oswoić giełdowego niedźwiedzia!

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest rynek niedźwiedzia,
  • po czym rozpoznać, że na giełdzie panuje bessa,
  • w co inwestować na rynku niedźwiedzia.

Hossa, bessa (inaczej rynek byka i rynek niedźwiedzia) – to dwa przeciwstawne terminy ważne dla wszystkich, którzy chcą inwestować w akcje giełdowe. Warto nauczyć się rozpoznawać aktualną sytuację, aby zwiększyć swoją szansę na udane transakcje i zysk!

Rynek niedźwiedzia, czyli bessa – co to jest?

Rynek niedźwiedzia, nazywany również bessą na giełdzie papierów wartościowych, charakteryzuje się spadkami cen instrumentów. Jest to przeciwieństwo rynku byka, który cechuje się wzrostem kursów. Nazwa ta pochodzi od metody ataku niedźwiedzia, który uderza łapą z góry na dół, analogicznie do spadku cen na rynku.

Jak rozpoznać rynek niedźwiedzia?

Zidentyfikowanie rynku niedźwiedzia na giełdzie może być istotne dla inwestorów, ponieważ pozwala im rozpoznać okres, w którym panuje tendencja spadkowa i akcje są raczej sprzedawane niż kupowane. Zobacz, na co warto zwracać uwagę:

  • tendencja spadkowa – długoterminowe spadki cen, które możesz zauważyć na wykresach, to najbardziej charakterystyczny element rynku niedźwiedzia,
  • wolumen sprzedaży – jeśli inwestorzy aktualnie więcej sprzedają niż kupują, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z rynkiem niedźwiedzia,
  • negatywne wskaźniki techniczne – wyniki analizy technicznej, takie jak spadki linii trendu, przecięcie średnich kroczących w dół czy negatywne sygnały oscylatorów mogą wskazywać na tendencję spadkową na rynku,
  • wiadomości i sentyment rynkowy – negatywne wiadomości ekonomiczne, słabe wyniki spółek, niepewność polityczna czy pesymistyczny sentyment inwestorów mogą również wskazywać na rynkową bessę.

Czy można zarobić na rynku niedźwiedzia? Sprawdź, w co inwestować podczas bessy

Na rynku niedźwiedzia inwestorzy często obawiają się utraty wartości aktywów, jednak istnieją strategie, które mogą pomóc w przekuciu bessy na swoją korzyść. Jednym z takich sposobów jest inwestowanie w CFD (Contract for Difference) na różne instrumenty finansowe. Kontrakty pozwalają inwestorom spekulować zarówno na wzrost, jak i na spadek cen, bez fizycznego posiadania akcji, surowców czy funduszy ETF. Oznacza to, że można osiągać zyski nawet w czasie spadków charakterystycznych dla rynku niedźwiedzia.

Aby inwestować w kontrakty CFD, trzeba najpierw znaleźć brokera, który oferuje swoim klientom taką możliwość. Zwróć uwagę na OANDA TMS Brokers – doświadczony dom maklerski, który zapewnia dostęp do różnych instrumentów finansowych, w tym właśnie kontraktów CFD. Korzystając z jego usług, zyskasz możliwość skorzystania z ruchów cen na rynku niedźwiedzia i osiągnięcia potencjalnych zysków.Pamiętaj, że inwestowanie na rynku finansowym, czy to w okresie bessy, czy hossy, zawsze wiąże się z ryzykiem. Dlatego niezbędne jest zdobycie posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, które pomogą Ci w podejmowaniu świadomych decyzji. Zdobędziesz je z łatwością dzięki szkoleniom i narzędziom (takim jak aplikacja mobilna z rekomendacjami) oferowanym przez OANDA TMS Brokers!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@gospodarka4zero.pl

Właścicielem serwisu www.gospodarka4zero.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.gospodarka4zero.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.