Obecnie właściciele firm coraz częściej decydują się na współpracę z biurem rachunkowym. W tradycyjnym ujęciu współpraca ta polega na dostarczaniu niezbędnych dokumentów do biura w wyznaczonym czasie. Niemniej jednak obecnie popularność zyskuje księgowość online. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wygoda i czas

Nie ma wątpliwości, że księgowość online pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który normalnie właściciele firm poświęcają na dostarczanie dokumentów do biura rachunkowego. Niestety, sama wizyta w biurze to jedynie część czasu, który muszą oni poświęcić. Ważna jest również długość trasy z firmy do biura, a często również czas potrzebny na znalezienie miejsca parkingowego. Jeśli zaś dostarczaniem dokumentów zajmuje się pracownik firmy, to w danym czasie mogą zostać mu powierzone inne, ważniejsze obowiązki. Całość dokumentacji zostanie zaś wysłana poprzez specjalistyczne serwery bezpośrednio do księgowych. Nie ma więc wątpliwości, że księgowość online jest bardzo wygodna dla właścicieli firm. Mogą oni bowiem dokonać wysyłki dokumentów w dowolnym czasie, a nie tylko w godzinach otwarcia biura. 

Bezpieczeństwo i jakość usług

Wielu przedsiębiorców ma obawy, czy dane, które przesyłają do księgowych są w pełni zabezpieczone. Mowa tutaj przede wszystkim o danych osobowych, które w szczególny sposób chronione są przez polskie prawo. Niemniej jednak ważne jest także zachowanie tajemnicy handlowej czy finansowej przedsiębiorstwa. O to jednak nie trzeba się martwić – nowoczesne systemy są w pełni bezpieczne, dlatego żadne dokumenty nie dostaną się w niepowołane ręce. Co więcej, właściciele biur zobowiązani są do tworzenia kopii zapasowych, dzięki którym możliwe będzie odzyskanie danych w przypadku awarii systemu. Jakość świadczonych przez księgowych usług nie zmienia się tylko dlatego, że są one są one świadczone przez internet. Taka forma współpracy daje za to możliwość wyboru biura rachunkowego, które posiada dobrą renomę i duże doświadczenie w obsłudze różnego typu podmiotów biznesowych. Bardzo często w okolicy prowadzonej firmy trudno znaleźć dobre biuro rachunkowe, które byłoby z jednej strony fachowe, z drugiej zaś elastyczne względem klienta. Dlatego też warto postawić na księgowość online, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród dużych, jak i nieco mniejszych przedsiębiorstw. Co istotne, ceny usług księgowych świadczonych przez internet są takie same, a czasami nawet niższe, niż jeśli współpraca odbywa się w formie tradycyjnej, stacjonarnej. 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@gospodarka4zero.pl

Właścicielem serwisu www.gospodarka4zero.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.gospodarka4zero.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.