Zdarza się, że osoby, których wnioski zostały odrzucone przez banki, szukają pomocy w firmach pożyczkowych. Co więcej, w większości przypadków ją znajdują. Jest to efekt wprowadzenia mniej rygorystycznych kryteriów stawianych konsumentom. Jednak jakie firmy oferują pożyczki dla zadłużonych online? Sprawdźmy!

Pożyczki dla zadłużonych online

Pożyczki dla zadłużonych to jeden z produktów dostępnych w ofertach firm pozabankowych. Charakteryzuje się obniżonymi wymaganiami stawianymi wnioskodawcom, co umożliwia otrzymanie pozytywnej decyzji również osobom posiadającym zaległości w spłacie zobowiązań. Warto zaznaczyć, że pożyczkodawcy korzystają z kilku podstawowych baz dłużników są nimi: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG InfoMonitor), ERIF, Krajowy Rejestr Długów (KRD) oraz Rejestr Związku Banków Polskich (ZBP). Znalezienie firmy, która całkowicie rezygnuje z weryfikacji konsumenta pod kątem historii kredytowej jest niemal niemożliwa.

Pożyczki dla zadłużonych bez bik

Jak już zostało wspomniane, jeden z podstawowych rejestrów, z którego korzystają zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki, jest Biuro Informacji Kredytowej. Wbrew przekonaniu wielu konsumentów zawiera on nie tylko negatywne, ale przede wszystkim pozytywne informacje na temat zobowiązań finansowych Polaków. Dlatego weryfikacja w tej bazie może nam pomóc w udokumentowaniu również terminowego wywiązywania się z obowiązku zwrotu należności. Mimo to pożyczka dla zadłużonych w BIK jest równie poszukiwanym produktem, co te dla osób z wpisami również w innych rejestrach. Kto udzieli pożyczki zadłużonym? Sprawdźmy, jakie mamy rozwiązania.

Pożyczka online dla zadłużonych

Wśród produktów na rynku finansowym możemy znaleźć różnego typu oferty. Jeśli chcemy ograniczyć formalności do minimum, szukamy wsparcia udzielanego na dowód. Kiedy zależy nam na szybkim przelewie, najczęściej korzystamy z chwilówki w 15 minut. Jednak co z konsumentami, którzy posiadają negatywne wpisy w bazach? Czy istnieją pożyczki dla bezrobotnych i zadłużonych online? W takiej sytuacji rozwiązaniem mogą być oferty wsparcia finansowego z gwarantem. Polega to na znalezieniu osoby, która poświadczy naszą zdolność do spłaty. W razie problemów to na nią spadnie obowiązek uregulowania długu. Jeśli jesteśmy osobą bezrobotną, ale otrzymujemy rentę lub emeryturę, sprawa wygląda znacznie prościej. Emeryci i renciści mogą liczyć na większy wybór w ofertach, ponieważ wielu pożyczkodawców wymaga po prostu regularnego źródła dochodu, a niewątpliwie takim właśnie są wcześniej wspomniane świadczenia.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Często poszukiwanym produktem finansowym są pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, co to właściwie oznacza? Podczas wnioskowania o pożyczkę zostaniemy sprawdzeni nie tylko pod kątem wpisów w bazach. Nie bez powodu pożyczkodawca prosi nas o wypełnienie, tak zwanego oświadczenia o dochodach. Analiza zdolności kredytowej opiera się na dwóch etapach. W jednym z nich przedstawiciel firmy pożyczkowej bierze pod uwagę: zarobki, miesięczne wydatki oraz obecne zobowiązania wobec instytucji finansowych. Następnie przechodzimy do analizy jakościowej, która polega na sprawdzeniu historii kredytowej wnioskodawcy oraz jego wieku, stanu cywilnego, wykształcenia czy liczby osób na utrzymaniu. Na podstawie zebranych informacji wyznacza się scoring. To od niego w większości firm zależy ostateczna decyzja kredytowa. Jeśli nie posiadamy zdolności kredytowej, szanse maleją niemal do zera.

Szybka pożyczka dla zadłużonych

Jak znaleźć pożyczki dla zadłużonych online? Jak już zostało wspomniane, niezbędne jest określenie nie tylko swoich potrzeb, ale również możliwości finansowych. W tym celu należy zestawić swoje dochody oraz wydatki. Różnica tych sum pozwoli nam stwierdzić, jaką kwotę miesięcznie będziemy w stanie przeznaczyć na spłatę zobowiązania. Posiadając takie informacje, możemy przejść do szukania ofert. Pomogą nam w tym porównywarki pożyczek, które umożliwiają nam dostęp do wielu produktów zebranych w jednym miejscu. Dodatkowo na tego typu portalach publikowane są rankingi tematyczne, między innymi zestawienie pożyczkodawców oferujących wsparcie finansowe bez sprawdzania w bazach. Kiedy znajdziemy kilka produktów spełniających nasze kryteria, szybka pożyczka online dla zadłużonych będzie na wyciągnięcie ręki. Jednak zanim przejdziemy do wnioskowania, warto również przejrzeć opinie ekspertów oraz dotychczasowych klientów firmy.

Pożyczki dla osób ze złą historia

Bycie bezrobotnym nie oznacza całkowitego braku dochodów. Tak samo wpisy w bazach nie są jednoznaczne z dużym zadłużeniem. Zdarza się, że wpis do bazy dłużników nastąpił wskutek naszej nieuwagi czy też jednorazowego opóźnienia w spłacie. W takich sytuacjach nie mamy szans na otrzymanie kredytu w banku. Jednak firmy pożyczkowe analizują wnioski indywidualnie, dzięki temu nawet widniejąc w rejestrach, możemy liczyć na akceptację. Pamiętajmy również, że przykładowo BIG InfoMonitor zbiera informacje nie tylko na temat zobowiązań wobec banków czy pożyczkodawców, ale również te dotyczące opóźnień w spłacie rachunków lub czynszu.

Pożyczki dla zadłużonych przez internet

Według badań firmy Provident najczęściej korzystamy z pożyczek pozabankowych w celu sfinansowania wydatków związanych z domem lub mieszkaniem. Oznacza to zarówno opłaty związane z rachunkami, jak i naprawy czy remonty. Na drugim miejscu plasuje się sprzęt RTV i AGD. Wielu z nas decyduje się również na zakup samochodu za pieniądze z pożyczki. W dalszej kolejności pojawiały się leczenie oraz organizacja imprez rodzinnych. Ostatnią pozycję zajmuje spłata poprzednich zobowiązań. Jednak wielu specjalistów odradza zaciąganie kolejnych pożyczek krótkoterminowych na pokrycie wcześniejszych, ponieważ grozi to wpadnięciem w pętle zadłużenia, a wyjście z tak poważnych problemów może być trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@gospodarka4zero.pl

Właścicielem serwisu www.gospodarka4zero.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.gospodarka4zero.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.